Gdzie najlepiej zamontować sejf w domu?

Sierpień 30, 2020

Odpowiednio dobrany sejf to zbyt mało, aby chronić naszą własność przed kradzieżą. Bardzo ważny jest też wybór miejsca montażu sejfu, które powinno zostać dopasowane do jego wielkości oraz rodzaju. Decydując się na zakup sejfu, warto dokładnie przeanalizować dostępne możliwości jego ukrycia przed wzrokiem odwiedzających nasz dom osób. Umieszczenie sejfu w widocznym miejscu np. na komodzie w gabinecie może stać się przyczyną poważnych problemów.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca montażu sejfu?

Zastanawiając się nad wyborem miejsca, w którym zamontujemy sejf, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jak często będziemy z niego korzystać. Dom jest pełen idealnych miejsc do montażu skrytki na kosztowności, gotówkę oraz dokumenty, ale nie wszystkie okazują się dobrym wyborem. Jeżeli z sejfu będziemy korzystali dość często, to powinien zostać zamontowany w łatwo dostępnym dla nas miejscu np. w domowym gabinecie do pracy.

Gdzie zamontować sejf ścienny?

Wieloma możliwościami montażu cechują się sejfy ścienne. Można je łatwo zamaskować za pomocą dekoracji ściennych, mebli lub ubrań wiszących w garderobie. Domowy sejf ścienny można także ukryć we wnętrzu szafy lub innej zabudowy meblowej. Nie powinno się jednak montować sejfu w pomieszczeniu, w którym często przebywają osoby postronne, bo nie wyjmiemy z niego w dyskretny sposób przechowywanych dokumentów lub gotówki, gdy np. będziemy mieli gości. Jeżeli nasz dom jest domem otwartym, to optymalnym miejscem montażu sejfu jest sypialnia, przylegająca do niej garderoba oraz inne, dostępne jedynie dla domowników pomieszczenia.

Gdzie zamontować sejf przykręcany do podłogi?

Duże sejfy stojące i szafy pancerne są nieco trudniejsze do ukrycia ze względu na sposób ich montażu. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. I w tym przypadku warto wziąć pod uwagę przeznaczenie sejfu oraz to, jak często będziemy z niego korzystać. Dobrym wyborem będzie szafa w sypialni (sejf zostanie przymocowany do podłogi). Sejf stojący można też ukryć we wnętrzu pozbawionej półek szafki lub komody. W sytuacji, gdy sejf służy przechowywaniu broni myśliwskiej, powinien zostać odpowiednio odizolowany od przestrzeni mieszkalnej, aby uniknąć konieczności przechodzenia przez salon lub jadalnię z przygotowaną do polowania strzelbą. Inna zasada tyczy się broni służącej do obrony własnej - wówczas sejf najlepiej umieścić w miejscu, do którego będziemy mieli łatwy dostęp w sytuacji zagrożenia.

Wróć